KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU z dnia 5 kwietnia 2019 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2019

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie trwają rozmowy związków zawodowych działających w oświacie z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące warunków pracy i wynagrodzenia pracowników polskich szkół i placówek.

Wszyscy uczestnicy deklarują wolę porozumienia.

Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że dialog nie zakończy się pozytywnie do końca dnia dzisiejszego (5 kwietnia 2019 r.) i w związku z tym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu potencjalnie może rozpocząć się strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Biorąc pod uwagę liczbę nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, którzy zadeklarowali wolę przystąpienia do strajku, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu informuje, że w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. szkoła zapewni wszystkim przybyłym w tym dniu uczniom udział w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych. Podobnie będzie się działo w trakcie ewentualnego trwania strajku w kolejnych dniach.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży w trakcie przebywania w szkole, uprasza się wszystkich obecnych 8 kwietnia 2019 r. uczniów o kierowanie się do sali gimnastycznej w przyziemiu, zgłoszenie się do Wicedyrektora Wojciecha Dobrołowicza i wpisanie się na listę obecności. Następnie uczniowie zostaną przydzieleni do grup, pod opiekę konkretnych nauczycieli.

Przypomina się również, że w przypadku zaistnienia strajku, uczniowie odbywający praktyczną naukę zawodu u pracodawców, udają się do nich do pracy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-04-05
Data publikacji:2019-04-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mirosław Sadowski
Liczba odwiedzin:411