POWIATOWA DEBATA O PRACY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 kwietnia 2018

W środę, 18.04.2018 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu odbyła się Powiatowa debata o pracy  pt. "Wsparcie edukacyjno-zawodowe absolwentów na rynku pracy" organizowana w ramach projektu pt. "Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej południowo-zachodniego regionu województwa dolnośląskiego (REGSI)"

Celem tego przedsięwzięcia było skonfrontowanie informacji, jakie na temat oczekiwań pracodawców posiadają uczniowie z oczekiwaniami pracodawców powiatu zgorzeleckiego.

Debata odbyła się na zaproszenie Starosty Powiatu Zgorzeleckiego oraz Dyrektorów Szkół Ponadpodstawowych: ZSP i ZSZiL w Zgorzelcu oraz ZSZ w Bogatyni. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście: Wicestarosta Zgorzelecki Mariusz Wieczorek, Zastepca Burmistrza Miasta Zgorzelec Radosław Baranowski, Dyrektor PUP - Danuta Plutecka, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości - Franciszek Wurszt, doradca zawodowy pan Andrzej Kozak.

W debacie czynny udział brały firmy powiatu zgorzeleckiego:

PGE GiEK SA Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Turów

Eltur - Serwis Sp. z o. o.

EPORE Sp. z o. o.

Policja Zgorzelec

Straż Pożarna

WKU Bolesławiec

Straż Graniczna

Po powitaniu gości ze strony Wicestarosty Zgorzeleckiego Mariusza Wieczorka i Dyrektora ZSP w Zgorzelcu Jadwigi Barbary Buciuto, głos zabrała Małgorzata Kruk - przedstawiciel Powiatowego Centrum Edukacji w Lubaniu oraz Dyrektor PUP - Danuta Plutecka. W części zasadniczej odbyła się debata, na temat wsparcia edukacyjno-zawodowego absolwentów na rynku pracy. W czasie dyskusji młodzież pytała pracodawców o swoje szanse na rynku pracy w przypadku ich konkretnego wykształcenia. Uczniowie byli zainteresowani nie tylko zatrudnieniem w konkretnej firmie, ale i rozwojem swojej kariery. W części drugiej przedstawiciele Komendy Policji Dolnośląskiej i Straży Granicznej przedstawili wymagania stawiane przed kandydatami do pracy w tych jednostkach. Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą innych firm przy przygotowanych przez nie stanowiskach, a przede wszystkim dopytać się o interesujące ich szczegóły dotyczące zatrudnienia w konkretnej firmie. Powiatowa debata o pracy to dobre miejsce poznania wzajemnych oczekiwań na linii pracodawca -pracownik, kierunków w jakich zmierza lokalny rynek pracy.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ścisłej współpracy ZSP i ZSZiL w Zgorzelcu, ZSZ w Bogatyni oraz największych pracodawców w naszym regionie.

 

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-20
Data publikacji:2018-04-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jolanta Wyskiel
Liczba odwiedzin:409