Prezydent RP Andrzej Duda w Zgorzelcu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2018

„To jest nasza Polska, to jest nasze państwo, które chcemy, żeby miało swoje miejsce w Europie, ale które chcemy żeby było równo i dobrze traktowane. Które chcemy, żeby było sprawiedliwe i które chcemy, żeby było postrzegane sprawiedliwie. A przede wszystkim, które chcemy żeby było szanowane tak jak ja chcę, żebyśmy w naszej ojczyźnie umieli się szanować”.

6 września br. do Zgorzelca przyjechał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda. Jak podają źródła, ok. 1200 osób (głównie mieszkańców Zgorzelca oraz okolic) powitało Głowę Państwa. Po przywitaniu przez Starostę Zgorzeleckiego, Panią Urszulę Ciupak, głos zabrał Prezydent.

 Na początku przemówienia, Andrzej Duda podziękował mieszkańcom za przybycie na spotkanie. Przypomniał o swoich wcześniejszych wizytach w Zgorzelcu, w tym o pierwszej, w 2009 roku, kiedy reprezentował prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego. Podkreślił głębokie wrażenie jakie wywarło na nim to miasto i jego położenie geograficzne, co – jak mówił – przyczyniło się do jego późniejszych kolejnych dwóch wizyt w Zgorzelcu (z małżonką).

Na spotkaniu z Prezydentem naszą szkołę reprezentował Samorząd Uczniowski, który dostąpił zaszczytu zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z Panem Prezydentem :)

(Na ten moment prezentujemy zdjęcie dzięki uprzejmości Dziennika powiat zgorzelecki.info; czekamy na oficjalną fotografię z Kancelarii Prezydenta :))

 

Autor: dr inż. Mirosław Sadowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-08
Data publikacji:2018-09-08
Osoba sporządzająca dokument:dr inż. Mirosław Sadowski
Osoba wprowadzająca dokument:Mirosław Sadowski
Liczba odwiedzin:382