ZAJĘCIA TERENOWE "DRZEWA - NASI PRZYJACIELE"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 marca 2019

28 marca uczniowie klasy II TG oraz II HOT pod opieką Pań: Doroty Kołodzińskiej i Jolanty Skwarczewskiej wyruszyli na zajęcia terenowe, podczas których realizowali zadania dotyczące pomników przyrody oraz orientacji w terenie. 

Zajęcia odbywały się na malowniczych ścieżkach przyrodniczych przy Nysie Łużyckiej. Uczniowie pomimo brzydkiej aury bacznie wykonywali postawione przed nimi zadania, które dotyczyły drzew np.: rozpoznawali gatunki, mierzyli obwód ich pnia, określali wiek i... nadawali im imiona.

Przypominamy, że w Zgorzelcu znajduje się 15 pomników przyrody: 9 pojedynczych drzew, 4 grupy drzew, 1 aleja lipowa oraz 1 pomnik przyrody nieożywionej - wychodnia szarogłazów.

Za "Emilką", w niewielkim wąwozie (przy ulicy Francuskiej) znajduje się grupa 3 pomnikowych buków pospolitych. Drzew niestety nie oznakowano tabliczkami. Idąc do naszej szkoły na ul. Powstańców Śląskich przy drodze, na wysokości Przedszkola nr 9 rośnie grupa 3 okazałych dębów szypułkowych, z których dwa są pomnikami przyrody. Wiedzieliście o tym?

Każdy z nas może spróbować poszukać w swoim otoczeniu pięknych, okazałych drzew i zgłosić je do ochrony pomnikowej. Do dzieła!!!!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-29
Data publikacji:2019-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Jolanta Wyskiel
Liczba odwiedzin:176