Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Piłkarez zakończyli zmagania.

19 października 2021

W minionym tygodniu swoje umiejętności mogli zaprezentować najlepsi piłkarze nożni we wszyskich kategoriach wiekowwych. Na stadionie miejskim w Zgorzelcu w Mistrzostwach Powiatu jako pierwsi w szranki staneli sportowcy z najstarszych klas szkół podstawowych. W tych zawodach wystartowało 6 najlepszych szkół z całego powiatu, a najlepsza drużyną okazała sie zgorzelecka "Trójka", minimalnie gorsi byli chłopcy z "Piątki", a na najniższym stopniu podium staneli zawodnicy z Węglińca.

Kolejne zawody to już rywalizacja "seniorów" ze szkół średnich z Bogatyni i Zgorzelca. Jak co roku ta rywalizacja przyniosła wiele emocji. Tegorocznym mistrzem w tej kategorii okaza się reprezentacja Zespoł Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu.  

Jako ostatni na boiska zgorzelckiego stadionu wyszli chłopcy z młodzszych klas szkół podstawowych (5 i 6 klasy). Mogło by się wydawać, że skoro młodsi zawodnicy to i poziom sportowy będzie niższy. Nic bardziej mylnego! Młodzi piłkarze w każdym spotkaniu walczyli do ostatniego gwizdka. Na koniec okazało się, że najlepsi byli chłopcy ze zgorzeleckiej "Piątki", którzy tym razem okazali się lepsi od drużyny z SP 3 w Zgorzelcu.

Poniżej pełne komunikaty z rozegranych zawodów pilkarskich.

Wyniki corocznych biegów przełajowych.

7 października 2021

Jak co roku na początku października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetoweych Biegach Przełajowych. Zawody rozegrane zostały przy pieknej pogodzie, co napewno wpłyneło na lepsze wyniki, które uzyskali startujący w nich zawodniczki i zawodnicy. Cieszy również fakt, że mimo wciąż trwającej pandemi w przełajach wystarowało sporo ekip ze szkół z całego powiatu. Teraz bedziemy trzymać kciuki za nasze najlepsze zespoły, które już  12 padziernika będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich w Twardogórze. Poniżej znajdziecie kolejnośc końcową w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej o: Wyniki corocznych biegów przełajowych.

Ostatni Finał lekkoatletyczny na Stadionie

4 października 2021

30 września w Zgorzelcu odbył się ostatni Finał Dolnośląski w lekkiej atletyce rozgrywany w tym roku na stadionie.

Była to Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach której walczono nie tylko o tytuły Mistrzów Dolnego Śląska, ale także o prawo reprezentowania naszego województwa na Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się wiosną przyszłego roku w Białymstoku.

Naszymi reprezentantami będą dziewczęta ze Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 46 we Wrocławiu i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie. GRATULUJEMY

 

Wyniki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej

24 września 2021

Oto wyniki dryżynowe z rozegranych dzisiaj pierwszych w tym roku szkolnym zawodów lekkoatletycznych:

Wyniki drużynowe dziewcząt:

 1. SP 1 BOGATYNIA      751
 2. SP 3 ZGORZELEC      654
 3. SP 5 ZGORZELEC      633
 4. SP ZAWIDÓW            466
 5. SP SULIKÓW             399
 6. SP SIEK ŁUŻYCKI     324

Wyniki drużynowe chłopców:

 1. SP ZAWIDÓW            658
 2. SP 5 ZGORZELEC      646
 3. SP 2 ZGORZELEC      605
 4. SP 3 ZGORZELEC      567
 5. SP OSIEK ŁUŻYCKI   462
 6. SP SULIKÓW              313

 

Eliminacje miejskie w piłce nożnej szkół podstawowych już za nami.

24 września 2021

W załącznikach znajdziecie wyniki z rozegranych już eliminacji miejskich szkół podstawowych ze Zgorzelca w piłce nożnej.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-18
Data publikacji:2021-06-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Juraszek
Liczba odwiedzin:435