Uczeń ZSP w Zgorzelcu w eliminacjach centralnych XIV Olimpiady Przedsiębiorczości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 maja 2019

Olimpiada Przedsiębiorczości jest innowacyjnym projektem o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. 

Hasło przewodnie tegorocznej XIV edycji Olimpiady to „Trendy na rynku kapitałowym”, które dotyczy przede wszystkim strategii inwestowania, problematyki racjonalności inwestora i aspektów związanych z ryzykiem inwestycyjnym, rynku obrotu papierami wartościowymi oraz innowacyjnych instrumentów finansowych.

Organizatorem Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie . Współorganizatorami Olimpiady Przedsiębiorczości są: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Zawody są trójstopniowe i składają się z: eliminacji szkolnych (pierwszego stopnia), eliminacji okręgowych (drugiego stopnia) i eliminacji centralnych (trzeciego stopnia).

Poziom trudności zawodów zwiększa się na kolejnych szczeblach eliminacji.

Uczeń naszej szkoły Dawid Dunaj z 2 klasy technikum logistycznego został zakwalifikowany do eliminacji okręgowych, które odbyły się 7 marca 2019r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i składały się z dwóch etapów :

- I etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o stopniu trudności wyższym niż w eliminacjach szkolnych, składającego się z 50 pytań o zróżnicowanym poziomie trudności

- II etap polegał na zespołowym rozwiązaniu zadania sytuacyjnego oraz obronie tego rozwiązania przed Komisją Okręgową.

Zwycięzcami eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości zostało piętnastu zawodników z każdego okręgu, którzy zdobyli największą liczbę punktów, a wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Dawid Dunaj i tym samym został zakwalifikowany do eliminacji centralnych XIV Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 11 kwietnia w Warszawie i składały się z trzech etapów. Oprócz rozwiązania testu wiedzy składającego się z pytań o zróżnicowanym stopniu trudności, od zawodników wymagana była umiejętności prezentacji oraz argumentowania własnego stanowiska w formie ustnej oraz udzielania odpowiedzi w sytuacji presji czasowej.

Gratulujemy nowego doświadczenia i życzymy dalszej przygody z przdsiębiorczością.

Nauczyciele i uczniowie ZSP w Zgorzelcu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-05-17
Data publikacji:2019-05-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sylwia Kołodziejczyk
Liczba odwiedzin:200