Złoto dziewcząt w Siatkówce Plażowej

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 maja 2019

W dniu dzisiejszym tj. 29.05.2019r. na boiskach ZSZiLic. w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.

Do udziału w tej rywalizacji został wybrany zespół, który zagrał w składzie: Kamila Rakowiec i Aniela Smolarek - uczennice z klasy II TL. Mistrzostwa rozgrywano systemem "każdy z każdym". Po sędziowaniu meczu ZSZiLic. z LO nasz duet przystąpił do rywalizacji. W pierwszym meczu dziewczęta grały z zespołem reprezentującym ZSZiLic.  Po przegranym pierwszym secie - 15:21 Kamila z Anielą wygrały drugi 21:9 i doprowadziły do tie-breaku, który wygrały 15:4. Teraz musiały rozegrać mecz z zespołem LO, który w swoim pierwszym meczu pokonał zespół ZSZiLic. 2:0. Ponownie pierwszy set był przegrany - 16:21, ale kolejny - wygrany 21:15. Ponownie o wyłonieniu zwycięzcy meczu decydował tie-break. Również i tutaj dziewczyny dały radę pokonać swoje rywalki. Wygrały ten set 15:10, a tym samym wygrały cały turniej.

Opiekunem zespolu był: mgr Jacek Zawadzki.