"Czerwony Kapturek" bajka czy prawda? Profilaktyka w zakresie HIV/Aids

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu i Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Węglińcu przeprowadził  Powiatowe Konkursy Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów szkół średnich i klas gimnazjalnych w powiecie zgorzeleckim. Celem  tych działań jest popularyzowanie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS oraz zachęcenie do prowadzenia odpowiedzialnego trybu życia. 

Do X Powiatowego Konkursu przystąpiły cztery  szkoły ponadpodstawowe z powiatu zgorzeleckiego, które reprezentowali finaliści etapu szkolnego. W czasie w którym Komisja Konkursowa sprawdzała testy czas naszym uczestnikom umilali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu pod kierownictwem pedagoga szkolnego pani Marzeny Dygas- Glapińskiej. Spektakl teatralny pt. Czerwony kapturek to nie bajka wg scenariusza pedagoga  pokazał codzienność i zagrożenia jakie mogą spotkać każdego kto ma ryzykowne zachowania zdrowotne.

Zgodnie z cytatem Z. Nałkowskiej „ Życie łatwo jest zepsuć a naprawić  trudno” przekazano  informację, że nie koniecznie trzeba zachorować aby uświadomić sobie jak ważny jest zdrowy styl życia i  odpowiedzialne wybory . Uczestnicy poznali skutki do jakich może prowadzić nieostrożne zawieranie kontaktów i ryzykowne zachowania zdrowotne. Poziom Konkursów był wysoki dlatego szczególne  gratulacje dla laureatów : Julii Kiejzy z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu; Katarzyny Nowak, Kamili i Roksany Frąszczak   z Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni.

Liderami  profilaktyki w zakresie HIV/AIDS spośród szkól podstawowych  jest niewątpliwie Szkoła Podstawowa w Węglińcu, która gościła uczniów wszystkich szkół podstawowych  powiatu  na XII Powiatowym Konkursie wiedzy o HIV/AIDS .Przedstawienie uczniów szkoły w spektaklu przeciw różnym formom przemocy podobało się i zrobiło pozytywne wrażenie na widowni. Wyrazy podziwu dla wiedzy Aleksandry Majochy ze szkoły Podstawowej w Jerzmankach, Michała Lisickiego ze szkoły Podstawowej Nr 5 w Zgorzelcu i Julii Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie. Gratulacje i uznanie dla finalistów obu konkursów za zajęcie miejsc na podium z pewnością przełoży się na przyszłe wybory w życiu. Oba Konkursy objęte zostały patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelca co pozwoliło na sfinansowanie niezwykle cennych nagród. Dodatkowe nagrody i wyróżnienia ufundowały lokalne samorządy t. j. Burmistrz Miasta i Gminy w Węglińcu oraz Starosty powiatu Zgorzeleckiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-11
Data publikacji:2018-05-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Juraszek
Liczba odwiedzin:222