„Zawód 21 wieku” – nowy projekt w naszej szkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 grudnia 2020

Od grudnia 2020r rusza nowy projekt „Zawód 21 wieku” realizowany ”  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Priorytet X Edukacja, Działanie 10.4. Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, Poddziałanie 10.4.1 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy – konkursy horyzontalne przez UPEMI z Warszawy oraz Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Rozpoczną się dodatkowe zajęcia i kursy kwalifikacyjne dla uczniów między innymi: kurs baristyczny, barmański, zajęcia z cukiernictwa, warsztaty kulinarne, laboratoria spedycyjne, kursy operatora wózka widłowego i wiele innych. Pierwszeństwo udziału w kursach i szkoleniach mają osoby, które odbyły staż zawodowy lub go odbędą w najbliższym czasie. Zachęcamy do udział w płatnych stażach zawodowych, które zwiększają kompetencje zawodowe niezbędne w przyszłości na rynku pracy.

W ramach tego projektu staże zawodowe u pracodawcy mogą realizować uczniowie z klas: technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskiego, technikum logistycznego, technikum ekonomicznego oraz szkoły branżowej w zawodach: kucharz oraz magazynier-logistyk.

Pierwszeństwo w realizacji staży mają uczniowie, którzy do tej pory nie realizowali stażu w żadnym innym projekcie.

Zainteresowani uczniowie mogą już rozpocząć realizację staży. Należy pobrać ze szkoły dokumenty, wypełnić je i zwrócić do Pani Sylwii Kołodziejczyk.

Wszelkich informacji dotyczących zasad realizacji projektu można uzyskać u Pani Barbary Karnikowskiej-Bożek (nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych) oraz Pani Sylwii Kołodziejczyk w gabinecie 108.

Autor: Barbara Karnikowska - Bożek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-12-17
Data publikacji:2020-12-17
Osoba sporządzająca dokument:Barbara Karnikowska - Bożek
Osoba wprowadzająca dokument:Elżbieta Kopij
Liczba odwiedzin:117