Europejskie standardy edukacji w Emilce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 maja 2023

Nasza szkoła ma na celu wykształcenie kompetentnych i świadomych absolwentów, którzy z łatwością odnajdą się na europejskim rynku pracy. Dlatego od lat bierzemy aktywny udział w programie Erasmus+. 

Zrównoważone umiędzynarodowienie było tematem konferencji Uniser Teacher Week 2023, w której uczestniczyła wicedyrektorka ds. kształcenia zawodowego – Monika Tymińska.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez włoską fundację Uniser i odbyło się w Bolonii, a wszystkie działania odbywały się w języku angielskim. W czasie spotkań plenarnych i warsztatowych przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz praktycy zajmujący się programem Erasmus+ dzielili się wiedzą i doświadczeniem z ponad setką uczestników pochodzących z krajów Unii Europejskiej, Bałkanów a także z innych kontynentów.

Wydarzenie było również okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami oraz pracą kreatywną służącą inspiracji do podejmowania w przyszłości wspólnych przedsięwzięć.

Nasza szkoła z powodzeniem realizuje mobilności zagraniczne uczniów pod opieką nauczycieli – młodzież wyjeżdża na miesięczne praktyki zawodowe do: Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, na Cypr i Maltę. Planujemy także nowe działania: job shadowing  czyli zagraniczne szkolenia zawodowe dla nauczycieli oraz wyjazdowe kursy językowe, co pozwoli na doskonalenie kompetencji kadry, a także goszczenie nauczycieli i uczniów z europejskich szkół w naszej placówce.

Autor: Monika Tymińska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wspólna fotografia pamiątkowa uczestników konferencji

    Wspólna fotografia pamiątkowa uczestników konferencji

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-17
Data publikacji:2023-05-17
Osoba sporządzająca dokument:Monika Tymińska
Osoba wprowadzająca dokument:Monika Tymińska
Liczba odwiedzin:314