Rekordowe międzynarodowe czytanie na przerwie – podsumowanie akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 stycznia 2023

Skoro gitarzyści mają swój rekord to czemu i nie czytelnicy! Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek – Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zgromadziło w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią liczbę osób, którzy zjednoczeni we wspólnym celu bicia rekordu czytali “na przerwie”.

Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Wszystkim uczestnikom, koordynatorom i innym zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy! Dziękujemy, że byliście częścią naszego wydarzenia.

Lista placówek III Międzynarodowej “Przerwy na czytanie” [pobierz]

Autor: Iwona Stawowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dyplom dla szkoły

    Dyplom dla szkoły

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-19
Data publikacji:2023-01-19
Osoba sporządzająca dokument:Iwona Stawowa
Osoba wprowadzająca dokument:Iwona Miklaszewska
Liczba odwiedzin:72